Корзина
27 отзывов
КОМПЛЕКТ "ПЛЕЕР+НАУШНИКИ" 10%   ДОСТАВКА 0 грн.КЭШБЭК
УкраинаИвано-Франковская областьИвано-Франковскул. Вовчинецька 227/529
+380633940375
+380633940375
+380673444060
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
МАГАЗИН ПОРТАТИВНОЙ HI-FI ТЕХНИКИ
Корзина

Тест Shanling ME700 — новий флагман, незмінна концепція.

Тест Shanling ME700 — новий флагман, незмінна концепція.

Без сумніву, всі очікували нової флагманської моделі IEM від Shanling. Компанія відома своїм власним баченням Hi-Fi звуку — тим, що прийнято називати "house sound". Презентуємо огляд новинки, в якому автор дав відповіді на головні питання читачів.

 

Перше моє знайомство з брендом Shanling відбулося ще в 2015-му році, коли ними був випущений на світовий ринок компактний плеєр середнього цінового діапазону — Shanling M2, друга на той момент модель плеєра. Первістком був габаритний та недешевий M3, котрий був досить успішним, але великої слави не здобув. Проте свої місії М3 виконав дуже успішно — розвідка ринку, окреслення власних виробничих можливостей, здобуття цінного досвіду для подальшого розвитку та визначення маркетингової стратегії.

Важливо розуміти, що саме в 2015 році, власне саме з появою моделі М2, почався етап формування такого важливого для кожного виробника аудіотехніки явища, як “house sound”. Мова звісно ж йде про портативний сегмент Hi-Fi аудіо. А це важливе уточнення, оскільки не всі поціновувачі портативного звуку знають, що досвід розробки та виробництва стаціонарної, в тому числі лампової, апаратури класу Hi-Fi i Hi-End у Shanling величезний, фактично, — більше 30 років. І це як під власним брендом, так і для інших грандів індустрії в форматі ОДМ-контрактів.

Рисунок - Shanling 700 обзор тестирование сравнение

Але ми відволіклися від теми. House sound, що ж це? Це фірмова бачення звукової подачі розробниками компанії. Фактично — це концепція звучання, не важливо, чи то мова йде про навушники, чи плеєри. І саме Shanling M2 свого часу окреслив перші риси даної концепції азіатського гордого бренду Shanling із Shenzhen. Вінтажні ноти класичного Hi-Fi з 80-х років, в поєднанні з сучасною концепцією прозорості та технічності, без лишньої агресії та гострих кутів. Саме таке бачення звуку, в тій чи іншій мірі, ми можемо зустріти в сьогоднішній портативній аудіопродукції корпорації Shanling — відтворювачах та навушниках типу IEM.

Даний довгий вступ покликаний донести до читача парадигму звучання флагмана інженерів Shanling. Моделі ME700

Поєднання теплоти, легкого і тонкого ретро-дежавю, з чудовими показниками деталізації і прозорості. Власне бачення технічності та дизайну. Мармур, срібло та золото. І жодної агресії!

Рисунок - Shanling ME 700 тестирование внутриканалок

 

ТЕХНОЛОГІЧНИЙ БЕКГРАУНД

Shanling ME700 — гібридні внутріканалки з використанням динамічного випромінювача і 4 “арматур”. Особливість динамічного драйвера в творюрінні від Шанлінг полягає в напиленні золота на діафрагму. Мені не доводилось зустрічати чогось подібного, а виробник нас інформує про те, що це дозволило забезпечити хороший баланс читабельності і масивності басових партій.

Всі арматурні випромінювачі — кастомні версії корпорації Knowles, з урахуванням побажань розробників Shanling. Версії драйверів для середньочастотного діапазону збільшених габаритів, і це явно забезпечило додаткову вагомість цього спектру. Всі тези-обіцянки від виробника перевіримо у відповідному розділі.

Варто також згадати і про комплектний кабель. Виготовлений з чистого срібла виробництва Neotech, 8 провідників, міцні преміальні роз’єми. Використання золота для зварки та покриття замків. Вся фурнітура кабелю виконана з нержавійки, і з естетичної точки зору виглядає чудово.

Порівняння звукових можливостей з творінням ALO Audio — Reference 8, показало, що комлектний шнурок Shanling ME700 як мінімум не поступається звуком, а в плані ясності ВЧ навіть дає мікроскопічну фору восьмому референсу. Майте це на увазі при бажанні проапгрейдити кабель.

Рисунок - Наушники вставные Шанлинг 700 кабель

 

КОМПЛЕКТАЦІЯ, ПАКУВАННЯ

Розмір та якість пакування ME 700 одразу ж нам нагадують, що модель флагманська. Темно-синя коробка з голографічним картоном притягують погляди. 

Перші запитання при розпакуванні одразу ж зустрічають на все відповідь, як тільки усвідомлюєш, яку кількість аксесуарів та необхідних речей вдалось виробнику втиснути в об’єм коробки.

Тепер по порядку, що ж чекатиме на щасливого покупця навушників:

  • звісно ж, самі навушники Shanling 700

  • фірмовий плетений 8-провідниковий срібний кабель з липучкою-органайзером

  • компактний чохол на магніті з синтетичної шкіри, дуже практичний та якісний

  • коротенькі кабелі-перехідники з балансного роз’єму 2.5 мм на балансний 4.4 мм, та небалансний 3.5 мм (провідник та фурнітура перехідників такої ж високої якості, як і в основного кабелю навушників)

  • щіточка для чистки

  • 13 пар силіконових насадок (амбушюр) — 4 блоки по 3 стандартних розміри (S, M, L) + одна пара середнього розміру додатково одягнена на навушники

  • одна пара пінних насадок Comply T400 середнього розміру

  • гарантійний талон

Навряд чи можна ще чогось хотіти від комплекту поставки флагману Шанлінг. Насправді, можна побажати будь-якому виробнику ІЕМ навушників взяти комплект МЕ700 за приклад для наслідування. З власного досвіду, єдина модель навушників мала ще багатший комплект поставки (і набагато об’ємнішу коробку) — Dunu Luna, але не буду відволікатись, все ж таки це зовсім інший сегмент.

Рисунок - Shanling ME700 обзор наушников

 

ДИЗАЙН ТА КОМФОРТ

Що мене справді здивувало в Shanling МЕ700, так досить оригінальний підхід розробників до оформлення моделі. Здебільшого автор цього огляду взагалі не схильний до акцентування подібних особливостей, але у даному випадку є чим поділитись з читачами!

Все внутрішнє технологічне багатство запаковано в роздруковану на 3D принтері камеру. В подальшому все заливається гіпоалергенною смолою resin. Носики-звукової з латуні, покритої золотом, а окрема гордість дизайнерів — фейсплейти з штучного мармуру. Кожен навушник має свій унікальний візерунок фейсплейта. На фотографіях читач може оцінити силу ефекту, який справляють МЕ700, хоч наживо це виглядає іще цікавіше.

Характерно, що сріблясто-сіра ізоляція зйомного шнура досить цікаво візуально переплітається з фактурою фейсплейтів, та й основним кольором корпусів.

В плані дизайну та якості матеріалів можу без найменших вагань максимально позитивно оцінити флагман від Shanling.

Також добавлю, що застосовані при створенні навушників матеріали та технології формування шеллів подарують потенційним покупцям навушників кілька важливих бонусів: 

  • ергономічні корпуси сприятимуть довготривалому комфорту під час навіть багатогодинних аудіосесій, чому сприятиме також і характер подачі звуку даної моделі IEM;

  • ізоляція від зовнішніх шумів буде на рівні, який можна окреслити як “помітно кращий середнього”.

Рисунок - Shanling ME 700 возможности и качество звука

 

ЗВУК

Переходимо до найцікавішого і найважливішого — звукових талантів моделі МЕ 700.

Все прослуховування та оцінка проходило на наступних девайсах: мобільний ЦАП Cozoy REI, Astell&Kern SP1000m, Shanling M6, Shanling Q1.

Матеріалом для оцінки можливостей та рівня звуку були записи класичної і оперної музики,  рок музики, записи джазових та блюзових колективів. Всі тестові треки належної для оцінки звуку якості, в тому числі формату DSD і PCM hi res.

Перше, що варто відмітити в звучанні ME700 — характер подачі. Подача звуку нейтральна, доросла, з ледь помітними теплим забарвленням. Часто щось подібне окреслюють терміном “Hi-Fi”. Звук не розсипається на молекули. Як вже говорилось у передмові, розробникам вдалося імплементувати нотки фірмового, власного бачення звуку компанії. Мова йде саме про нейтральний характер подачі, з легким акцентування зони суббасу, вагомі натуральні середні частоти, а також — комфортні, ледь пригладжені ВЧ. Високі пом’якшені дуже акуратно, і не факт, що для ВЧ-фобів цього злагодження буде достатньо.  Сибілятивна зона подається органічно і комфортно, без непотрібного накручування контрасту. На всьому спектрі АЧХ присутній ледь помітний наліт вінтажності. Це щось подібне на плавність у переходах нот, з певним акцентом на макро складову в плані динаміки. 

Важливо додати, що такий наліт “ретро” жодним чином не відобразився на прозорості звучання. На відповідних треках, і з подачі джерела, здатного це продемонструвати, Шанлінги МЕ700 видають чудові результати. Ми можемо з легкістю відтворити в уяві розміри приміщення (у випадках, коли це взагалі можливо), розміри звукових образів, і їхнє розташування.

Рисунок - Шанлинг ME700 качество звука

Особливий профіт така парадигма подачі звуку приносить старим аудіозаписам, і доресмастеринговим версіям улюблених альбомів. Але це не означає менших можливостей 700-ок на сучасних записах, а на ідеально зведених творіннях від Chesky Records взагалі магічним чином залишається гола технічність та буйство деталей.

Низькочастотний діапазон

Незначне акцентування суббасу вдало поєднується з нейтральною подачею мідбасу. Удари швидкі і масивні, з прекрасним контролем.. Швидкість атаки даної моделі — відчутно краще середнього для гібридних ІЕМ. Низькочастотний діапазон характеризується природним балансом ваги та енергії, швидкості і фактурності. Динамічний характер басу в цій моделі навушників досить виражений, але не всім даний факт буде до вподоби.

Середні частоти

В цьому діапазоні відчувається робота модифікованої збільшеної версії арматурного випромінювача від Knowles. Всі інструменти і вокал знаходяться на своїх місцях. Навушники демонструють слухачеві прекрасний баланс технічності і емоційності. Явно завдячуючи арматурній природі випромінювачів на СЧ, швидкісні партії пропрацьовані дуже навіть непогано. 

Високий регістр

Для своєї цінової категорії таланти у відтворенні високочастотного регістру практично еталонні. Єдина модель, котра може продемонструвати щось подібне, і навіть трішечки більше — Kinera Nanna. 

Окрім уже згаданого пом’якшення ВЧ і ВСЧ, можна зауважити, що характер затухань цього спектру незначно, і не завжди помітно, але прискорений. Це відчутно при порівнянні, наприклад, — з Campfire audio Solaris. Але сам факт порівняння МЕ700 з Соларісами уже можна розцінювати як комплімент дітищу Шанлінга.

Що стосується таких параметрів, як достовірність атаки на ВЧ, відтворення обертонів, можливості по відображенню шаруватості ВЧ (рос. мовою “слоистость”), то це все знаходиться в ME700 на дуже хорошому передтоповому рівні. Інженери справді гарно виконали свою роботу.

Рисунок - Наушники затычки Shanling ME700 обзор

Сцена

Габарити уявної сцени (це суб’єктивна категорія оцінки звуку) помітно більші середнього, якщо мова йде про ширину і висоту. У випадку глибини сцени — особливо добре.

Сепарованість звукових образів реалізовано на дуже хорошому рівні. Можна сміливо говорити про 3Д-шність звуку.

Вимоги до матеріалу та джерела

МЕ700 не дуже вибагливі до якості мастерингу та кодування. Умовно — 6 з 10.

Важливе уточнення: Shanling МЕ700 зовсім не примхливі в плані підбору потужності, “качаються” легко, але реалізація звукового сигналу вашого джерела звуку має велике значення. Щоб адекватно оцінити 700-ки від Шанлінг, бажано запастись джерелом хоча б середнього класу якості. Особливо цікава синергія з рідними плеєрами компанії — Shanling M6, Shanling M6 pro. Максимальних результатів вдалось досягнути на Astell&Kern SP1000m, що показує горизонт можливостей внутріканалок.

Порівняння і конкуренти

Так склалось, що з актуальних моделей, представлених на нашому ринку, дві можна умовно протиставити моделі Shanling ME700. А саме — Dunu 3001pro і уже згадані Kinera Nanna.

Цікаво, що кожна з цих моделей ІЕМ має свій унікальний характер. 3001 pro технічні і повністю нейтральні, виграють в МЕ700 швидкістю басу, але мають трішки простіші ВЧ, і не таку емоційну середину. Nanna — повний антагоніст для МЕ700: детальна легковісна середина, сухий і швидкий бас, більш агресивні елекретні ВЧ, дуже багаті і тонкі. Покупець має з чого вибирати, і це найважливіше.

Рисунок - Shanling ME700 качество звучания и комфорт

 

ПІДСУМКИ

Якими будуть зауваження до героя мого тесту? Виключно суб’єктивними.

Тільки одне приходить на думку — вінтажна подача матеріалу. Тільки це може утримати від покупки. Але звісно ж, це не може бути недоліком. Поціновувачам максимальної технічності раджу придивитись до інших моделей. А от кому хочеться отримати комфортний саунд з хорошим балансом достовірності та ефектності, отримають щось справді нове та цікаве.

Навушники Shanling ME 700 — модель з характером і з особливим шармом. Це стосується як звуку, так і зовнішності. Величезний комплект поставки і хороший комфорт також варті вашої уваги.

Розробники компанії Shanling змогли все ж таки успішно імплементувати власний house sound в МЕ700.

 

Автор:  ОЛЕГ САВИЧ

 

Другие статьи