iBasso IT07 — Меломанам і аудіофілам
Автор: Олег Савич
Справжні ветерани Hi-Fi портативу, добре відома всім аудіоманам iBasso Audio, була мало не єдиною компанією на ринку, котра неодноразово і сильно дивувала автора протягом всього непростого і тягучого 2020-го. Хоча ні, ще Dunu відзначились одним маленьким шедевром, але про них іншим разом. Як ви вже напевне зрозуміли, герой даного огляду — iBasso IT07, також є саме таким віховим продуктом, як для ринку, так і для майбутнього iBasso Audio.
Що важливо, я ніколи не був особливим фанатом iBasso, а особливо це стосується їхніх навушників, передусім — внутріканальних. Хоча для мене завжди було зрозумілим, за що саме люблять IEM від iBasso, та чому вони так гарно продаються.
Не можу не поділитись емоціями, хоча б брифінгово, з приводу 4 інших продуктів компанії iBasso, котрі сильно змінили моє ставлення до китайського виробника. Та й шквал багатьох позитивних відгуків і оглядів даних аудіодевайсів тільки укріплюють власну впевненість в правильності зроблених висновків.
Звісно ж, найбільшим відкриттям став велетень iBasso DX220MAX. Цей портативний (хоч і з певною натяжкою) Hi-Fi плеєр продемонстрував усьому світові потенціал інженерів компанії. Думаю, зрозуміло, що мова передусім про звук! 700 грам ваги не така вже проблема, якщо є бажання отримати максимум якості і багато потужності, причому за дуже помірний прайс, як для такого класу звучання. Справді, безкомпромісне прямолінійне рішення.
Одразу дві моделі внутріканальніх навушників, це вже мова про AM05 i IT00, встановили нові рекорди співвідношення “ціна/якість”.
Дещо пізніше випуск bluetooth-адаптера iBasso CF01 явив багатьом аудіофілам маленьку революцію TWS формату. Поєднання АМ05 + CF01 виявилось особисто для мене улюбленим, навіть ультимативним TWS-комплектом для вуличного використання. Але про CF01 ще зайде мова пізніше, і саме в контексті даного огляду.
Пора переходити до винуватця сьогоднішнього ревю. Вашій увазі гібриди нового для iBasso цінового сегменту — IT07!
Самі ж представники iBasso неодноразово, при кожній нагоді наголошували, що над новенькими ІТ07 більше двох років велась кропітка робота. Враховуючи не надто великий термін присутності китайської компанії на ринку IEM навушників, за цей дворічний період інженерам компанії потрібно було вирішити немало технологічних і психоакустичних квестів. А результати довгої роботи ми почуємо.
Головною інтригою для блогерів та потенційних покупців, очевидно ж, є питання практично двократного росту ціни, в порівнянні з ідеологічним попередником iBasso IT04. Всім нам добре відомо, що ріст якості звучання в сфері аудіопортативу (та й усього аудіо) носить зовсім непропорційний росту цінника характер. Прайс на iBasso IT07 стартує з відмітки в 900 міжнародних грошових одиниць, і я вже неодноразово від декого чув, що за таку суму можна без проблем знайти вживану CA Andromedа, а дуже рідко навіть хайповий Solaris. Між іншим, це дуже чітко натякає на конкурентів iBasso IT07 на українському портаринку, особливо з врахуванням вторинки. Це також буде детально висвітлено в розділі порівнянь.
Одним з найцікавіших для мене питань став ступінь еволюції класу звучання нових IT07 в порівнянні з давно всім відомими IT04, та й з успішними масовими АМ05 (особливо з точки зору подачі), від тієї ж iBasso.
ТЕХНОЛОГІЇ, ХАРАКТЕРИСТИКИ, КОМПЛЕКТ
Не так давно, з виходом нової моделі iBasso IT00, в багатьох оглядах та просто описах цих бюджетних динам, всі невтомно жартували з приводу двох нулів, принагідно уточнюючи, що один драйвер все ж таки там є. Для гібридної новинки айБасівці не стали вигадувати якесь оригінальне ім'я, певне пам'ятаючи старт ІТ00. Назва iBasso IT07 витримана в стандартному стилі найменувань фірми, і однозначно засвідчує кількість випромінювачів, чи драйверів, кому як більше до вподоби.
Внутріканальна гібридна модель IT07 побудована на перевіреній iBasso топології власних попередніх розробок, доопрацьованій та розбавленій новими технологіями і найкращими моделями випромінювачів:
-
Один динамічний графеновий драйвер; рекламні проспекти декларують, що динамік власної розробки, і я охоче в це вірю, бо почерк попереднього флагману IT04 на низах тут дуже і дуже відчутний, з поправкою на ріст швидкості щоправда. Параметри і особливості басового драйверу в iBasso IT 07 типово для виробника, можна сказати — майже еталонні;
-
6 драйверів арматурного типу, а якщо говорити точно — три спаренники від Knowles. Задекларовані справді круті моделі, тому епітет “premium” з тих же рекламних матеріалів iBasso, тут доволі адекватний та чесний. Мова йде про такі арматурні випромінювачі як Knowles 30989 (покриває майже увесь СЧ діапазон), Knowles 31785 (верхні середні і високі частоти) і Knowles 30017 (частина ВЧ і ультрависокі);
-
В даній моделі багатодрайверних ІЕМ інженери iBasso застосували активний повноцінний кросовер, 4-діапазонний, з чотирма окремими звуководами. Акцент робиться також на тому факті, що кросовер зібраний з топових компонентів, з використанням багатошарових тонкоплівочних компонентів, в тому числі конденсаторів. Забігаючи наперед, можливо саме такий кросовер і забезпечив флагману такий цілісний і “негібридний” характер відтворення;
-
Використання акустичних змінних фільтрів на звуководах (3 пари в комплекті + 1 пара уже на зовнішніх звуководах) для модифікації характеру звукової подачі безпосередньо користувачем.
Параметри та особливості
-
Частотний діапазон: 5–40000 Гц
-
Чутливість: 108 dB @ 1 кГц
-
Опір: 16 Ом @ 1 кГц
-
Рівень ізоляції від зовнішнього середовища: -30 Дб
-
Кількість випромінювачів на канал: 7
-
Подвійний великий випромінювач арматурного типу Knowles 30989 для СЧ і ВСЧ
-
Подвійний випромінювач арматурного типу Knowles 31785 для частини ВСЧ і ВЧ
-
Подвійний випромінювач арматурного типу для частини ВЧ і для ультра ВЧ Knowles 30017
-
Зовнішні звуководи з нержавіючої сталі, зі змінними акустичними фільтрами
-
Корпуси навушників виконані з гіпоалергенного матеріалу Resin
-
Запатентовані акустичні камери
-
Підсилені MMCX конектори
-
Балансний срібний (саме так, чисте срібло) кабель в комплекті
Комплектація і пакування
По цьому пункту все дуже коротко, оскільки в порівнянні з ІТ04 практично нічого не змінилося. Внутрішня коробка вміщена в зовнішню чорну картонну упаковку, стала об'ємнішою та більш елегантною. Дійсно, презентація і сприйняття iBasso IT07 тепер на зовсім іншому рівні.
Комплектний чохол-капсула з алюмінію, і своєю вагою натякає, що запаси рідкоземельних металів в піднебесній республіці нічим не обмежені. Тут і виникає перше побажання до виробника: було б дуже зручно і корисно мати також і компактний чохольчик, в стилістиці та форматі того, що ми бачили в комплекті з IT03.
Вагомим плюсом є наявність в комплекті аж 15 пар різних амбушур, дуже високої якості! Малоймовірно, що покупцю доведеться вишукувати додаткові насадки для комфортного та повноцінного прослуховування навушників.
Також бачимо знімний кабель (детальніше про нього поговоримо пізніше), з перехідником на всім звичні 3.5 мм.
КОМФОРТ ТА ДИЗАЙН, КАБЕЛЬ
Всі ергономічні надбання з попередніх моделей iBasso Audio ви знайдете і в нових ІЕМ. Але особливо відчувається вплив недавніх АМ05, якщо говорити саме про комфорт.
Чому саме з питань комфорту починається цей розділ? Мабуть тому, що виходячи з власного багаторічного досвіду користування навушниками даного форм-фактору, не доводилось зустрічати внутріканалки з таким рівнем комфорту, і це справді круто. Думаю, це результат роботи над ІТ04 і АМ05; а що особливо цікаво — габаритні розміри корпусів навушників навіть дещо зменшились в порівнянні з попередніми гібридами iBasso.
Очевидно, мої висновки стосовно комфорту не гарантують такі результати кожному. Між іншим, посадка iBasso ІТ07 виключно завушна, як і у всіх інших моделях бренду.
Рівень ізоляції від шумів доволі високий, але це залежить також і від інших важливих факторів: глибина посадки, тип і форма використаних амбушур, навіть внутрішні форми вуха. Важливо розуміти, що форма корпусів саме от моделі ІТ07 дає всі можливості користувачу для розкриття потенціалу шумоізоляції навушників на максимум.
Про дизайн та кольористику. На момент випуску навушників є можливість замовити тільки в одній версії — синій. Але думаю, з часом ми побачимо як мінімум ще одну опцію вибору кольору.
З урахуванням того, що дизайн — дуже суб'єктивна категорія, власне враження читач може сформувати по фотографіях, наведених в даному матеріалі. Карбонові фейсплейти уже в минулому, натомість маємо компактні багатошарові шелли, що переливаються загадковими відтінками на світлі. Переконаний, червона версія даних навушників виглядала б особливо чарівно.
Варто додати, що все виконано максимально якісно і естетично привабливо, а результатом порівняння декількох пар iBasso ІТ07 можу стверджувати, що в усіх випадках візерунок на фейсплейтах і корпусах дещо відрізняється. Напевне, це як з відбитками пальців.
Кабель
Паралельно з анонсом винуватців даного огляду iBasso Audio випустили в продаж і нову модель кабеля, з провідниками із срібла дуже високого ступеню очищення. Мова про iBasso CB16, який можна окремо придбати за 149$. Непоганий бонус, особливо враховуючи його експлуатаційні та звукові характеристики. Тільки на відміну від тієї версії, що ставлять в комплектацію навушників, CB16 може бути з балансним штекером 4.4 чи 2.5 мм, і бути як в прозорій, так і фіолетовій ізоляції. Не знаю, чому такий колір, але виглядає трохи дивно.
Кабель з акуратним якісним плетінням, досить м’який, і на холоді майже не твердне. Мікрофонний ефект взагалі відсутній. Термінований стандартно для iBasso балансним штекером 2.5 мм і ММСХ конекторами, а вся фурнітура відповідає флагманському статусу моделі IT 07.
Загалом, до комплектного шнурка претензій в мене не знайшлось жодних, все або дуже добре, або прекрасно. Але кого це стримає від експериментів?
Нарешті переходимо до найважливішого, найцікавішого — до звучання новинки.
ЗВУК
Прослуховування та оцінювання iBasso it07 відбувалось з використання наступних джерел звуку: iBasso DX220MAX, Astell&Kern SP1000, Astell&Kern AK70-II, iBasso DX160, iBasso DC03, iBasso DC01, iBasso CF01, а також стаціонарний комбайн Flux lab IRIY tube (для оцінки максимально можливого потенціалу).
Використані кабелі: iBasso CB16 2.5, ALO Audio Reference 8 2.5, Effect Audio Thor Copper 3.5, Dunu Noble 2.5, 4.4, 3.5.
Весь контент для оцінки iBasso it07 є ліцензійним, максимально доступної якості, як стандартного формату FLAC, так і MQA, DSD, PCM hi-res.
Передусім хочу зауважити важливість правильного підбору насадок, не варто цим нехтувати. Що надзвичайно приємно, у випадку ІТ07 є з чого вибрати, не виходячи за межі базової комплектації. Мені досить вдало підійшли білі амбушури з широким отвором, з стандартного комплекту, стандартного для багатьох навушників даного бренду. З ними основна частина тестування і проходила, і саме їх ви можете бачити на фото під цим абзацом. Ясно, що поле для експериментів тут справді безмежне, а невеликі і відносно прості з точки зору геометрії корпуси дозволяють спробувати і кастомні насадки, по меншому прайсу (хто мав до справи з АА, зрозуміють про що мова).
Рідний кабель моделі ІТ07 підібраний розробниками дуже вдало, відчувається, що ніхто не ставив за мету зекономити. Відомо, що багатодрайверні гібриди часто бувають дуже чутливими до зміни кабелю. Не стали винятком і ІТ07, досить помітно вони реагують на зміну провідника, а масштаб для експериментів тут небачений.
Тому після серії експериментів, для тестів і основного прослуховування використовувався кабель Dunu Noble. Таке поєднання добавило звуку структурованості, а ВЧ — протяжності.
Найбільш інтригуючим моментом тестування iBasso IT 07 став саме характер звукової подачі, абсолютно невластивий навушникам компанії. Жодна інша модель iBasso не повторює концепцію звучання 07, навіть віддалено. Спробую передати власні спостереження більш інформативно, і допоможе в цьому якраз порівняння по ключових аспектах з кількома добре всім знаними ІЕМ.
Такий підхід може найбільш повно відобразити характер та можливості, та й підозрюю, що подібна імпровізація для багатьох читачів буде цікавою. Вже після цього, щоб дотримуватись славних традицій і не порушувати правила, пройдемось по частотному діапазону, сцені, сумісності тощо.
Звукова подача IT07 не має нічого спільного, чи навіть подібного, до найбільш поширеної на ринку V-подібної АЧХ. Швидше тут мова йде про рівну частотну характеристику, але без яскраво виражених ознак аналітичності та моніторності. Тут ви цього не знайдете!
Яскравим представником класичної V-ки власне були ІТ04, з цієї моделі до 7-ки (по спадку) перейшла басова лінія, з поправкою на вищий клас реалізації даної ділянки в новинці.
Презентація середини доволі емоційна і цілісна, але без помітних ознак модуляції чи підфарбовування. На цьому участку якраз і пригадуються iBasso АМ05, де також СЧ-діапазон представлений максимально природно, достовірно та тілесно, без надлишкової гіпердетальності. Але знову ж таки, реалізація СЧ в ІТ07 на якісно іншому рівні, це важливо розуміти.
По ВЧ ситуація нагадує всім відому і заслужено любиму Андромеду від СА. Ефектно, дуже детально, але без різкості чи навіть акценту. Проте, Андро ефектніше подає даний регістр, а ІТ07 — точніше.
Якщо порівняти iBasso IT07 з дуже популярними Campfire audio Solaris, то стає дуже помітним, що обидві моделі демонструють бездоганний безшовний тюнінг і чудову атаку, фактично не дуже то й властиву гібридним моделям. Ну й манера подачі НЧ в 07-их дуже подібна до соларівскої філософії.
Описуючи характер звучання iBasso IT07 однією фразою, на думку приходить “Емоційна універсальність”. Далі стане зрозуміло, чому саме так.
Сцена
Якщо читач мав до справи з CA Ara, то з легкістю зрозуміє парадигму передачі віртуального простору новинкою від iBasso. Справа в тому, що характер побудови сцени та сепарація звукових образів майже повністю покладені на плечі джерела звуку і якості запису/зведення треку. Тут не почуєш штучного роздування простору, чи специфічних, прикрашених 3D-ефектів. Але якщо запис матиме відповідні якості — насолоджуйтесь, ви все отримаєте. При потребі правильно передати інтимність, тілесність, результат ІТ07-их позитивно здивує.
Чудовим прикладом для демонстрації “сценічних” здібностей новеньких гібридів став давній хіт від Pixies — All Over the World.
Дякуючи ІТ07, трек здатний здивувати відчуттям об'єму в записі, а повнотілий бас додає позитивних емоцій прослуховуванню.
Середні частоти
Як уже згадувалося вище, середина відтворюється цільно і реалістично, іноді проявляється в легкій формі тенденція до її наближення. Баланс мікро- і макродеталізації дещо зміщений саме в бік макро. Можливо тому емоції у виконанні IT07 відтворюються більш реалістично, ніж спокійна і моніторна констатація матеріалу. Хоча можна зустріти і винятки серед треків.
Взагалі, характер відтворення СЧ навіює асоціації з дуже хорошими повнорозмірними класичними ізодинамами. Щось на кшталт HiFiMAN HE500, чи навіть легендарних LCD2 від Audeze. Хороший мікс теплоти подачі, наповненості інформацією і швидкості в атаках. Підозрюю, що саме так і було задумано творцями нових ІЕМ.
От ще одне цікаве спостереження (а для когось можливо і недолік): різкі, лязгаючі металеві звуки дані навушники відтворюють дуже реалістично, але без злості, і як наслідок — без втоми для слухача; баланс підібраний дуже правильно, як на мій смак. Тому можу зробити висновок, що зона ВСЧ передається комфортно, без грубості, бруду, акцентів. Вагомості чоловічим і жіночим голосам вистачає сповна.
Трек, здатний продемонструвати особливості і можливості передачі середини в повному об'ємі — Patricia Barber: Too Rich For My Blood.
Унікальний гіпнотичний голос виконавиці передається без найменшої сухості чи анемічності. Атмосфера великого залу також дивує. До речі, даний трек додатково дозволяє оцінити і можливості відтворення віртуального простору, і все багатство ВЧ діапазону, особливо звучання тарілок, розташованих в різних місцях залу, діаметрально протилежних. Інтерференція цих всіх затухань навіть наганяє спогади про курс квантової теорії хвиль.
Низькі частоти
Опис вражень від НЧ-можливостей хочеться розпочати з нового творіння Parov Stelar — Black Marlin.
Серйозна композиція з багатим інструментальним наповненням і неповторною, дещо моторошною атмосферою. Чудовий мастеринг, насичений і мальовничий витвір, де присутні як натуральні інструменти, так і синтезовані семпли.
Інфернальний суббас відворюється ефектно і повнотіло, навіть можна говорити про легкий акцент. Натомість мідбас швидкий і багатий відтінками.
Загалом, подачу НЧ-діапазону новими гібридами айБассо можна назвати вагомою і доволі швидкою. Цим нові гібриди якраз і нагадують Соларіси. Це класичний справжній динамічний бас, що зовсім не старається бути моніторним чи сухим. Але швидкісні характеристики (особливо мідбасу) помітно наближені до кращих арматурних багатодрайверів.
Високі частоти
Якість реалізації саме цього спектру прийнято вважати ознакою “класовості” аудіоапаратури, незважаючи на те, що далеко не всі з цією тезою погоджуються. До питання класу звучання новинки ми ще повернемось у післямові, але точно можу стверджувати, що реалізація ВЧ в ІТ07 навіть виходить за рамки окресленого маркетологами iBasso цінового діапазону. Останнім часом більшість виробників навушників почали приділяти більше уваги до якості ВЧ регістру, і це чудова тенденція.
Стосовно питання подачі високих частот, то в навушниках було реалізовано тюнінг в стилі незначного пом’якшення зони ВСЧ (більшою мірою) і ВЧ (практично непомітно). Хоча цілком можливо, що це не спеціально так зроблено, а є логічним наслідком використаних конкретних драйверів Knowles.
Можу зробити обережний прогноз, що навіть деяким ВЧ-фобам підійдуть ці внутріканалки; змінні фільтри цьому також сприятимуть.
Чудовим матеріалом для демонстрації тонкощів ВЧ послужить ДахаБраха — Alambari.
Виключно живі інструменти в композиції генерують масу високочастотних затухань і обертонів, хоча ці явища зв’язані між собою. Наповнення обертонами повноцінне, а атаки високочастотного спектру дещо пом’якшені. До затухань немає найменших претензій, навіть не одразу усвідомлюєш їхню арматурну природу.
Аналізувати ВЧ-діапазон можна без проблем і напруження. Хоча повторюсь, не для аналітики створені iBasso IT 07. Занадто швидко вони перетворюють аналітика на слухача.
Контрастність високого відрізку АЧХ дещо знижена, саме тому цей діапазон подається не так ефектно, як наприклад в уже неодноразово згаданих Solaris чи Andromeda від Кемпів.
Шаруватість високих частот реалізована на досить достойному рівні, і якщо є бажання отримати помітно кращі результати по даній дисципліні, переплатити доведеться дуже серйозно, як мінімум в два рази більше. Чудес не буває.
Вплив фільтрів
В комплекті з навушниками iBasso IT07 маємо 3 види фільтрів: стандартні сріблясті (2 пари, одна з яких встановлена по замовчуванню), золотисті, чорні. Також цілком можливо слухати і без фільтрів, але не думаю, що додаткові ризики експлуатації вартують незначної зміни в звучанні. Та й насадки тримаються на носиках поганенько, можна навіть загубити.
Звук без фільтрів. Це особлива історія в оцінці потенціалу. Незначний але помітний ріст розмірів сцени. Прозорість середини і високих трохи краща, але без висвітлення звуку. Бас стає швидшим, але менш вагомим. Улюблений варіант прослуховування, але зовсім не практичний.
Звук з золотистими фільтрами. ВЧ стають ще м’якшими, але страждає їхня чистота. Середина густішає, стає більш наближеною. Бас втрачає в швидкості, але дуже незначно. Використання золотих накруток, на мою думку, має певний сенс тільки для відверто неякісних записів.
Звук з чорними фільтрами. Відчутно додається басу, а вокал (особливо чоловічий) отримує приріст артикуляції. Цікавим став той факт, що ВЧ практично і не відрізнялись від результатів на стандартних фільтрах, хоча легкий наліт прикрашеності, такого цікавого підфарбовування іноді з'являється.
Порівняння
Враховуючи, що деякі аспекти спільних рис в подачі звуку вже описані на початку даного розділу, варто їх доповнити і конкретними відмінностями в звучанні. Для порівняння вибрано моделі, добре відомі своїм звуком більшості потенційних покупців новинки від iBasso. Не варто їх сприйняти саме як конкурентів, це орієнтир для розуміння парадигми подачі і загального рівня якості звуку саме IT07. Так от, такі навушники для порівняння: CA Andromeda (2018), CA Solaris (оригінальні золоті), Dunu 3001pro.
CA Andromeda. Питання щодо окреслення класу звучання, рівня якості — це вельми умовна категорії оцінки, але дуже для всіх чомусь важлива. Можливо, це є результатом бажання більшості аудіофілів отримати максимум звуку за мінімум грошей.
Тим не менше, мій суб'єктивний визначник “класу” поміщає ІТ07 якраз на один рівень з чудовими Андромедами. Не варто ставитись до цього надто серйозно, особливо з врахуванням тотальної неподібності характерів цих моделей. Спільного — відносно комфортна подача високого регістру і дуже велика увага до середини, правда, реалізовано це все по різному. Особисто на мій смак Андромеда цікавіша саме ефектністю презентації ВЧ і шириною сцени, натомість ІТ07 зачаровують басом і СЧ, особливо вмінням подати величезну кількість інформації без надмірного підкреслення мікроконтрасту (ефект планарних повнорозмірних моделей).
CA Solaris. Тут буде стисле порівняння, з огляду на помітно рознесені цінові сегменти. Серединисто-басові ІТ07 проти всіма коханих СА Соларіс з V-подібною АЧХ. Абсолютно нічого спільного, крім (деякою мірою) басового спектру. Проте, Соларіс передає нижні частоти більш ефектно, більш соковито. Клас реалізації ВЧ в американських гібридах відчутно вищий, та й подаються вони з розрахунком на ВЧ-філів. Для мене це дуже сильна сторона Соларісів, як і їхня дуже ефектна сцена. А от середина чомусь більше до вподоби саме в китайських гібридах, більш цілісна і інформаційно наповнена, без синтетичної накрутки контрасту.
Dunu 3001pro. Навушники від Дуну також максимум уваги приділяють середині, але в IT07 це все реалізовано на вищому рівні. В усіх регістрах, по всіх параметрах і дисциплінах гібриди iBasso у виграші. Власникам 3001pro рекомендую принагідно ознайомитись з флагманом від свого основного конкурента. Можливо, в них буде знайдено саме те, чого не вистачало.
Вимоги до матеріалу та джерела
iBasso IT07 демонструють досить помірні вимоги до якості запису, зведення і кодування матеріалу (7 з 10). Жанрова універсальність надзвичайно висока, а це рідкісна риса.
Чутливість навушників достатньо висока, а фоновий шум вони витягують слабо.
З точки зору сумісності з різними джерелами, тут все дуже приємно. Дана категорія оцінки є однією з головних конкурентних переваг нових флагманів iBasso. Враховуючи також, що потужності багато не потрібно, підбір пари для IT07 точно не стане проблемою, а фільтри в комплекті допоможуть скоригувати отримані результати.
На початках можна спокійно використовувати з бюджетними плеєрками чи мобільними ЦАП, поки не з'явиться достойний кандидат. Навіть на топових портативних і стаціонарних джерелах 07-мі продовжують демонструвати ріст якості.
Найкращі результати з точки зору розкриття потенціалу було отримано на Flux lab IRIY tube (+ ifi iemtach), та iBasso 220MAX. Якщо згадати про більш бюджетні комбо, то особливо цікаво було оцінювати ІТ07 з iBasso DX160.
Окремо відзначу дуже цікаве поєднання iBasso IT07 з bluetooth-адаптером CF01. Якщо ви в пошуках ультимативного TWS рішення, а ціна не стримує, це поєднання повинно бути першим кандидатом на прослуховування. Навіть з Соларісами не було такої синергії!
CF01 вдало підкреслюють емоції, а в вуличних шумних умовах деградація технічної сторони звучання помітно маскується. Якщо є бажання зекономити, то АМ05 від тієї ж iBasso Audio будуть хорошим кандидатом для безпровідних адаптерів.
ПІСЛЯМОВА
“Кращі ІЕМ 2020” в категорії ціна/якість. Саме на такій ноті хотілось би завершити огляд моделі iBasso IT 07. Ці навушники будуть хорошим вибором і для досвідчених прискіпливих аудіофілів, і для всіх без виключення любителів музики. Поєднання прекрасної технічності з ефектністю в подачі роблять IT 07 дуже універсальним гравцем на сучасному ринку.
Одні з небагатьох навушників, які можна на повному серйозі розглядати як варіант для покупки без можливості попереднього ознайомлення. Зрозуміло, що ризик несумісності все одно залишається, та й немаленька ціна може стримувати, але справжня універсальність і невибагливість до джерела серйозно підвищують шанси на успіх.
Крім цього, високий комфорт, хороший кабель і 15 пар насадок в комплекті — додаткові плюси новоспечених гібридів.
Головним, і чи не єдиним недоліком мушу визнати їхню вартість на українському ринку, мова йде про 1000 доларів. На старті продажів, коли модель ще не дуже популярна, це стримуватиме багатьох, і вторинний ринок цьому також сприятиме, принаймні протягом перших місяців після виходу на локальний ринок.
Дякую читачам за увагу.
- Сьогодні мій нарис буде присвячений двом відомим моделям від Hifiman, які в той же час впали мені в руки – Edition XS та Deva Pro. Ці навушники вже заслужили гучну репутацію в аудіофільських колах. Edition Xs славиться своїм звучанням, якість якого виходить за рамки цінового сегмента, а Deva Pro також цікава варіативністю комутації.
- Зустрічайте флагманські гібриди Noble Audio Ronin. Співпраця Noble та Eletech також стала привабливим фактом, тому нас, схоже, нарешті чекає гідний флагмана кабель у комплекті. Noble Ronin позиціонуються як ідейний наступник колишнього фаворита – знаменитих Noble Katana.