Огляд навушників Bionic Sound Oxygen. Hi-Fi from Ukraine.
Автор: Anastasia Nikolaeva
Цього разу я розповім вам про незвичайні авторські Hi-Fi навушники, які змогли вразити навіть мене. Це модель Oxygen, створена відомим в аудіофільських колах майстром Максимом Кривоносом. Багато моїх знайомих давно люблять повнорозмірні планари від нього. І саме йому вдалося виготовити IEM із випромінювачами Heil, адаптувавши даний тип драйвера під мініатюрний формат. Перші такі навушники Максима мали назву Ukrainian Victory і належали до середньобюджетного цінового сегменту, а сьогодні ми поговоримо про флагман – прекрасні Oxygen. Чому слід звернути увагу на цей виріб? В чому його переваги проти масового ринку? Ну, готуйтеся, товариство. І давайте підтримаємо український продукт, він того вартий.
ВИЗУАЛЬНІ ВРАЖЕННЯ
Варто відзначити, що в мене на огляді був передсерійний семпл. У фінальній версії для продажу всі косметичні нюанси зовнішнього вигляду будуть повністю доопрацьовані. Причому на вищому рівні.
Розпочнемо з драйверів. Перед нами навушники з технологією AMT. Коротко кажучи, у них встановлені допрацьовані Максом випромінювачі Хейла, котрі раніше застосовувалися або в ролі твітерів в стаціонарній акустиці, або виключно в повнорозмірах. У Oxygen вони кастомні, запатентовані, крихітні, при цьому широкосмугові.
Товщина мембрани складає всього 0,5 мікрона, ультимативна легкість та жорсткість дають чутне зниження спотворень, а сама конструкція дозволяє прокачувати більше повітря. Окрім того, це діафрагма з різною глибиною хвилі, розроблена та застосована різна товщина алюмінізації провідників. Для зрощування звукової доріжки із несучою майларовою плівкою використовується демпфуючий адгезив, який втричі еластичніший за саму плівку, заради поглинання її паразитно-інерційних коливань. А в з’єднанні мембрани з конектором застосовується золото і срібло. Також присутня технологія зонування корпусної частини задля усунення перевідбиття. Повірте, тут ювелірна робота. Взагалі, якщо ви аудіофільський гурман, рекомендую окремо почитати в мережі про принцип Air Motion Transformer, це цікаво.
Незважаючи на лякаючі лабіринти технічних характеристик, насправді Oxygen мають цілком звичні показники чутливості та імпедансу – 100 дБ і 9 Ом відповідно. Вони гратимуть від будь-якого джерела з адекватною віддачею струму, контролювати їх нескладно. Інше питання, що якість ЦАПа чи плеєра помітно впливає на роздільну здатність звуку, бажано використовувати перевірені високорівневі пристрої. Але тут все на ваш розсуд.
І декілька слів про дизайн. Оскільки у Oxygen, в порівнянні з молодшою моделлю Ukrainian Victory, звукова камера була збільшена на 40%, а діаметр звуководу – у 3 рази, це вимагало переробки конструкції. Якщо Victory являли собою класичні, знайомі всім нам IEM, то Oxygen – це щось середнє між внутрішньоканалками і вкладишами. У семпла, що потрапив до мене на огляд, шелли були зроблені з м'якого силікону. Вони міцно кріпляться до корпусів, а зверху на звуководи надягаються овальні амбушури. Посадка не дуже глибока, але щільна, анатомічна форма передбачає хороший комфорт носіння. Це індивідуальне питання, звичайно, але більшість, я думаю, проблем не матиме. Навіть для моїх маленьких дівочих вух навушники виявилися зручними. І ви точно оціните масштаб уявної сцени, який створюється завдяки такому форм-фактору.
Відзначу, що акустичне оформлення Oxygen є відкритим. Музика назовні чутна, але не сильно, в шумній обстановці її не розрізнятимуть. Хоча для особисто моєї аудіофільської параної це був той ще виклик. Добре, що серйозну техніку я переважно слухаю вдома. І відсутність відчуття вакууму – це чудово.
Самі корпуси моделі мають акуратну збірку, наче це заводський виріб, а не DIY. Вони поєднують глянцеву і матову текстуру, рельєфні фейсплети чомусь навіяли мені асоціації з мушлями. За розміром навушники великуваті, але важать всього по 8 г, так що не втомлюють. У мого екземпляра були конектори стандарту QDC, вилочки тримаються в них міцно та надійно.
ЗВУК
Основне тестування проводилося на iFi ZEN Signature Set, Astell&Kern A&Ultima SP2000, Questyle QPM та iBasso DX300.
Коли я зустрічаю навушники такого рівня, мені хочеться не стільки хвалити їхній звук, скільки саме поговорити про нього. Для мене це завжди цікаво.
Знаєте, у кожного аудіофіла відбуваються епізоди, після яких життя вже не буде таким, як раніше. Припустимо, до таких моментів я можу віднести перше знайомство зі змінними кабелями флагманського сегменту за кілька тисяч доларів для Hi-End навушників. Якщо ви їх спробували, решта дротів здаватимуться безнадійно мутними, і цей спогад нікуди не подінеться з голови. Або, наприклад, незворотне охолодження ставлення до улюблених треків, варто послухати їх на справді нейтральній зв'язці, подача котрої кристально передає будь-які недоліки запису.
Так от: навушники Макса назавжди змінюють уявлення про DIY, навіть якщо ви – ортодоксальний скептик. З тієї хвилини, коли ви включите в них музику, у вас не залишиться сумнівів, як багато талановитий майстер може зробити своїми руками. І наскільки дешевше це коштує, якщо порівнювати з мас-маркетом. Загалом, я уявляю, яку ціну вимагали б відомі виробники Hi-Fi техніки за модель із таким звуком, як у Oxygen. Саме ця думка була першою, коли я розпочала тестування: "Noble Audio явно поставили б вартість, як у Sultan". І, до речі, я не дарма про це подумала, Oxygen та Sultan навіть чимось схожі. Не тоналкою, – Oxygen скоріше світлі, тоді як Sultan, навпаки, притемнені, – а барвистістю, яскравістю, враженням іскристої святковості, акварельної багатогранності картини.
Ну, якщо вже заговорили про це, час переходити конкретно до музичного почерка. Не буду оригінальною – він у Oxygen, який сюрприз, дуже повітряний. Несподівано, правда? Якщо без жартів, в характері навушників реально відчувається відкритість, багато енергії, такий вільний політ мелодії, її рух, розмах. Справжнє життя. Також серед головних властивостей назву швидкість, хльосткість і веселу злагодженість. Модель драйвова, нудно з нею не буде. І, врешті, важливим козирем для мене стала інформативність. Роздільна здатність тут далеко виходить за межі свого цінового класу, будь-які дрібні деталі видимі завдяки гарній прозорості, хоча синтетична різкість у роботі з ними відсутня. Відповідно, композиція читається докладно, але мікронюанси не розсипаються просто в обличчя.
Підводячи підсумки: маємо чисте, натуральне звучання з хорошою часткою технічності. Впевненість атак та загострені контури партій дають виразність і контрастність, як у рельєфної різнокольорової мозаїки. Навіть деякі топові IEM здаються більш згладженими. Подача у Oxygen ефектна, вона розкривається відразу у всьому блиску. Ці навушники є більш драйвовою варіацією початкової моделі, їхня жвава, радісна манера грати з образами сильно підкуповує, складно відірватися від прослуховування.
Водночас, слід віддати належне контролю. Драйвери Heil роблять свою справу. Ви тут не зустрінете жодних призвуків, в'язкої димки, обтяжливих густих гармонік, що наповзають на основну акустичну палітру і створюють тепле забарвлення. Звук точний, чіткий, при цьому щільний та природний, без нарочитої сухості.
А як щодо недоліків? Я довго думала, що віднести до цієї категорії. Хотілося написати, що за такі гроші їх немає, та закрити питання. Ну серйозно, товариство, ви скажете те ж саме, почувши цю модель. Її відвертий, світлий, довірливий, ніжний почерк має несумнівну чарівність, навряд чи в когось вийде залишитися байдужим. Але я таки увімкнула професіоналізм, щоб оцінити Oxygen критично. Звісно ж, як і у будь-якої Hi-Fi техніки, у них є і плюси, і мінуси. Як мінімум, вони не підійдуть для басхедів. Загальний звук навушників має світлий відтінок. Втім, низькі частоти присутні в належній мірі, вони мають нормальну масу і відмінно лупашать, коли треба, однак оглушливого гуркоту чекати від них не варто. До речі, Макс планував зробити окрему, басовиту версію моделі, та мова поки не про це. Друге зауваження – солодкуваті тембри іноді здавалися холодними, мені не вистачило в них м'якості. І це, мабуть, все, в іншому я ні до чого не хочу чіплятися.
По частотах. Баси пружні, контрольовані, щільні. Вони мають зразкову глибину та хорошу ударність, а також правильну твердість та варіативність. Дещо від ізодинами в них відчувається. Жодної гумової заокругленості чи тягучої однорідності. Енергійний панч додає музиці драйву, модель акуратно відпрацьовує ритм, до швидкості претензій немає.
Середина виразна, співуча, з тактильною різноманітністю текстур. Критичність до матеріалу присутня, але на аудіофільських записах можна отримати приголомшливо атмосферне, переконливе, насичене звучання, що комбінує соковиту повноту нот і легкі штрихи мікронюансів. Вокал оксамитовий, емоційний, божественно плавний та органічний. В цілому, прозорість подачі вигідно виділяє модель серед конкурентів. Окресленість інструментів бездоганна, сцена доволі масштабна та тривимірна, із достовірним позиціонуванням та реалістичним сприйняттям розмірів приміщення.
І от, нарешті, найбільш дорогоцінна частина діапазону – верхні частоти. Як на мене, це перлина почерку Oxygen. Всі любителі флагманських гібридів з електретами та п'єзо-керамікою, будьте уважні, це варіант для вас. Витончені, протяжні, переливчасті, вивірені ВЧ, що передають тонкі деталі акустичних партій і відтінки обертонів, але не крикливі, не ріжучі слух. Дзвінкість присутня тільки тією мірою, щоб надати почерку ошатного відблиску. Це дуже красиво.
POST SCRIPTUM
Я навіть не знаю, навіщо я вам тут так довго співала про те, як чудово грають Oxygen. Може, для того, щоб ви придивилися до них. Або ознайомилися з ними за нагоди. Сподіваюся, ви отримаєте приємні враження. Що до мене, я через деякий час після тестування відчула явне кисневе голодування, тому замовила модель собі. Вона прекрасно доповнить мою колекцію Hi-End пристроїв. Це приклад техніки, яка змушує сильніше любити музику, а ви знаєте, що я таке ціную.
Всім хорошого звуку, друзі. Все буде Україна!
- Сьогодні мій нарис буде присвячений двом відомим моделям від Hifiman, які в той же час впали мені в руки – Edition XS та Deva Pro. Ці навушники вже заслужили гучну репутацію в аудіофільських колах. Edition Xs славиться своїм звучанням, якість якого виходить за рамки цінового сегмента, а Deva Pro також цікава варіативністю комутації.
- Зустрічайте флагманські гібриди Noble Audio Ronin. Співпраця Noble та Eletech також стала привабливим фактом, тому нас, схоже, нарешті чекає гідний флагмана кабель у комплекті. Noble Ronin позиціонуються як ідейний наступник колишнього фаворита – знаменитих Noble Katana.