66 відгуків
+380 (67) 344-40-60
+380 (63) 394-03-75
МАГАЗИН ПОРТАТИВНОЙ HI-FI ТЕХНИКИ

Огляд Hi-End навушників Noble Audio Ronin. Вільний воїн.

Огляд Hi-End навушників Noble Audio Ronin. Вільний воїн.
Автор:  Anastasia Nikolaeva
Мушу зізнатися, я вважала, що на 2023 рік вже закінчила зі знаковими оглядами. Але, не встигли ми з вами обговорити Astell&Kern SP3000, Effect Audio Centurion, Noble Kublai Khan та Viking Ragnar, Campfire Solaris Stellar Horizon і низку моделей TOTL, котрі я слухала на Munich High End Show, як до моїх рук потрапила чергова гаряча новинка топового класу. Зустрічайте – гібриди Noble Audio Ronin. Заявлена ціна – $3900. Застосовується конфігурація з 4 арматурних випромінювачів Sonion для НЧ, 4 арматур Knowles для СЧ та 4 електретів Sonion для ВЧ. Співпраця Noble та Eletech також стала заманливим фактом, нас, схоже, нарешті чекає толковий кабель у комплекті.
Доповнює концепцію преміальності вишуканий дизайн корпусів. Отже, Ronin позиціонуються в якості ідейного спадкоємця минулого фаворита арматурної лінійки – знаменитих багатодрайверів Noble Katana. І претендують на серйозну конкуренцію з флагманом Noble Viking Ragnar. А оскільки я – колишній власник і апологет Katana, а також нинішній власник Ragnar, мені самою долею призначено уважно протестувати ці навушники та зробити порівняння. Тут присутня й моя особиста зацікавленість, тож не сумнівайтеся, стаття буде чесною. Все ж таки це унікальний досвід, відчуваю той самий аудіофільський азарт. Ну, до справи.
Візуальні враження
Ті з моїх читачів, хто не особливо любить навіть такі лаконічні розпакування, як у мене, можуть радіти – мій екземпляр Noble Ronin приїхав до мене без коробки та деяких аксесуарів. З комплекту я отримала тільки кабель, пластиковий кейс, 3 пари пінок, 7 пар силіконових амбушюр різних видів та інструмент для очищення. У реальних власників будуть ще 2 фірмові чохли та більш щедра жменя насадок. В цілому, комплектація адекватна, хоча, як завжди, мене засмучує відсутність додаткових видирок, враховуючи вартість.
Про дизайн. На мій смак, новинка виглядає фантастично. Без жартів, це дійсно найшикарніші IEM у корпусах зі смоли, котрі я бачила на даний момент. Матеріал чаш розроблено самою компанією, модель виготовлена за допомогою ЧПУ у тому ж процесі, що й навушники серії Noble Prestige. Форма псевдокастомна, складання абсолютно бездоганне. І шелли, і фейсплейти мають однакове оформлення – шляхетний, прохолодний димчасто-синій колір з блакитними мерехтливими прожилками та красивими переливами світлого візерунка, усе це робить Ronin дивовижно схожими на натуральний мінерал. Я не буду вам довго співати про цю розкіш, але рекомендую хоча б раз помилуватися наживо.
А ось щодо ергономіки в мене є питання. Корпуси Noble Ronin дуже масивні та крупні. Посадка у них зручна, наскільки можливо, але знайте – вони реально великі. На щастя, хоч не важкі. І за правильного вибору насадок, пасивна шумоізоляція буде кращою за середню, це плюс. Насправді, особисто мене навушники під час тривалого носіння не втомлювали, в мене з моїми Ragnar значно складніші стосунки в плані комфорту. Але це індивідуальний аспект, треба пробувати.
Про комплектний кабель. Це відмінний балансний чотирижильний гібрид 7 Core OCC 26 AWG зі штекером 4.4 Pentaconn та двопіновими конекторами. Зазначу, що Eletech виробляють його в обмеженій кількості спеціально для моделі Ronin, він продається виключно разом із нею. Схожий стиль дизайну на це натякає. Провідники зроблені з посрібленої міді, а також сплаву міді OCC із позолоченою міддю. Це літцендрат з індивідуальними емальованими жилами та зі складною геометрією скручування. Екранування з посрібленої міді максимально знижує фоновий шум, а зверху застосовується запатентована ізоляція Eletech FlexiMax.
На практиці, кабель тонкий, легкий та ідеально слухняний, використовувати його приємно. Акустично цілком прозорий. Отож, нарешті у стоку Нобли кладуть гідний шнурок, щоб його не хотілося замінити за першої ж нагоди. Ні, звісно, якщо ви, як я, любите ходити з дротами, які коштують дорожче за самі Hi-End навушники, простір для апгрейду тут є. Але сенс прагнути до нього, якщо це не ваше конкретне захоплення, в даному випадку спірний.
Звук
Основне тестування проводилося на плеєрах Astell&Kern A&Ultima SP3000, Cayin N8 II, Questyle QPM та iBasso DX320.
Подача у Noble Ronin прозора, ясна, достовірна, водночас атмосферна та мелодійна. Її характерна риса – м'яка вагомість по всьому діапазону, у поєднанні з вражаючим масштабом образів це створює дуже об'ємну картину, де густі переливи нот сплітаються, цілковито заповнюючи простір. Рівень чіткості при цьому залишається вивіреним, щоб звук не здавався каламутним. Від нього не варто чекати хірургічної гостроти чи сухої мікродеталізації, навушники не намагаються додатково виділити панч, силоміць вивести вокаліста вперед або радикально підкреслити ефектну яскравість. Вони делікатні, збалансовані, природні та помірно веселі. Я б сказала, що тут має місце явище "інтелігентної музичності". При загальній спокійній манері, Ronin занурюють у прослуховування гармонійністю, живістю, натхненною злагодженістю гри. Окрім того, що кожна композиція отримує насиченість і розмах, в ній також буде правильна частка емоцій. Саме це дає основне відчуття чарівливості моделі. Її легко слухати, вона ненав'язлива, але й не нудна.
Загалом, новинка здалася мені радше смаковою – не через розміщення акцентів, а саме через тілесність звучання. З одного боку, Ronin не схильні брехати, ви отримаєте трек, як є, розбірливо, впізнавано, без синтетики та викривлень. З іншого, ви повинні любити такий почерк – огортаючий, рівний, гладенький.
Роздільна здатність у навушників зразкова, панорама не рекордна за голографічністю, але достатньо простора, навіть незважаючи на закритий форм-фактор. У зв'язку з цим в мене виникла думка, що це є необхідним бонусом класичних топових IEM нинішнього покоління. Тембральна гамма багатогранна, соковита, акварельна. Жанрово Ronin всеїдні, критичність до якості матеріалу, на подив, мінімальна, з поганими записами вони поводяться щадно.
По частотах. Баси стримані, нейтральні, зібрані. Вони мають пружну тактильну віддачу, основа будується багатошарово і натурально, можна не боятися якоїсь надмірної арматурної відстороненості. Рельєф та текстура читаються без проблем, ритмічна лінія контрольована та докладна. Наповзати на середину НЧ не будуть, але й форсувати гуркіт, звісно, теж. Не варіант для басхедів. А ще мені здалося, що саб міг бути кращим за твердістю, глибиною та експресією. Зате з локалізацією і щільністю удару все добре.
Середні частоти надзвичайно мелодійні, плавні та виразні. Хороша деталізація та ніжна співочість поєднуються грамотно, подача вражає точним ешелонуванням і енергією, вона позбавлена лінивої в'язкості. Інформативність прекрасна, розділення партій коректне, хоча їхні контури не мають посиленої різкості. В принципі, тут ніщо не порушує реалістичного, теплого колориту. Музику хочеться слухати із заплющеними очима. Вокал – окремий козир, він сприймається просто магнетичним. Чистий, впевнений, довірливий, проникливий, з віртуозним опрацюванням напівтонів та тонких нюансів. Це шалено круто. З мінусів – мені, очікувано, не вистачило на СЧ контрасту і хльосткості, я не шанувальник згладженого звучання.
Високі частоти повітряні, переливчасті, з м'яким блиском. Вони мають акуратну окресленість і відмінну швидкість, талановито справляються зі складними віражами мелодії, але не мучать жорсткою гостротою. Якщо ви чутливі до спектру, варто спробувати Ronin. Ці навушники не можна назвати притемненими, вони саме комфортні та неагресивні. Мені верхи найсильніше сподобалися гнучкістю, а ще палітрою обертонів, відсутність медового відтінку дуже йде на користь природності. Але я хотіла б більше яскравої кристальності, артикуляції та протяжності верхніх шарів ВЧ. Однак це вже залежить від особистих уподобань, моя ортодоксальна ВЧфілія вам відома.
Конкуренти
Почнемо з Katana. По-перше, я не можу погодитися із твердженням, що Ronin та Ragnar – це як Katana та Kaiser Encore. Навіть незважаючи на схожу японськість назв в арматурній серії. Навіть незважаючи на те, що це знову – субфлагман. Як я вже згадувала, я сама – колишній власник Katana, і я досі з величезною ніжністю згадую їхню висвітлену, граційну, витончену, кристально чисту подачу з ювелірно окресленою деталізацією. Ronin – теж монітори, але за характером гри вони зовсім інші, не такі яскраві, а вкрадливі, мелодійні, вагомі. Апгрейд за масштабом сцени та роздільною здатністю після Katana, безсумнівно, буде, але переходити з них на новинку, очікуючи саме ідентичного світлого налаштування, явно не варто. Без прослуховування – точно ні.
Тепер актуальніше питання. Давайте поговоримо про Noble Audio Viking Ragnar. Спробую сформулювати коротко... Ragnar – швидкісні, іскристі, аналітичні та технічні IEM. Такий строгий сухарик із надзвичайною інформативністю, загостреною мікродеталізацією і підкресленою хльосткістю. Роздільна здатність середніх частот тут ледь не найкраща на сучасному ринку IEM, навушники за цим критерієм мене вразили навіть більше, ніж культові Oriolus Traillii. Але в них немає акценту на емоційності, вони можуть здатися відверто нуднуватими. І, якщо ви чутливі до ВЧ, довго слухати їх ви не зможете. Тут багато різкості та прохолодної дзвінкості.
Як я казала: "Подивимося, хто з моїх читачів витримає випробування Рагнарами". Також можна відзначити нестачу мідбасу та тілесності на СЧ, хоча саб, навпаки, більш твердий, потужний та напористий. За текстурою звук Viking Ragnar жорсткуватий, хрусткий, чіткий, з глибоким градієнтом контрастів, а у Ronin – оксамитовий, гармонійний, барвистий, явно більш натуральний, дружній та життєрадісний. Можна констатувати, що дві моделі буквально протилежні. Але в обох випадках ви отримаєте гідний контроль і дорослу прозорість.
Підсумки
Як відомо, ронін – це самурай без господаря, вільний воїн, найманець, що подорожує у пошуках нового сюзерена. Як на мене, дуже влучна метафора стосовно аудіофільських навушників. Кажучи образно, десь ваша пара Noble Audio Ronin блукає, чекаючи на зустріч, щоб вірно служити вам. А якщо відкинути художні асоціації – новинка виявилася смаковою, але дійсно цікавою, вона виправдовує свій флагманський статус і однозначно заслуговує на увагу. Без прослуховування брати не рекомендую, як і будь-який пристрій у даному сегменті, але якщо почерк виявиться вам близьким – це відразу любов. Всім Hi-Res.
Інші статті
  • Обираємо навушники HiFiMAN: Edition XS чи Deva Pro?Обираємо навушники HiFiMAN: Edition XS чи Deva Pro?
    Сьогодні мій нарис буде присвячений двом відомим моделям від Hifiman, які в той же час впали мені в руки – Edition XS та Deva Pro. Ці навушники вже заслужили гучну репутацію в аудіофільських колах. Edition Xs славиться своїм звучанням, якість якого виходить за рамки цінового сегмента, а Deva Pro також цікава варіативністю комутації.
    Повна версія статті
  • Огляд Hi-End навушників Campfire Audio Solaris Stellar Horizon. Нові горизонти.Огляд Hi-End навушників Campfire Audio Solaris Stellar Horizon. Нові горизонти.
    Бренд CA вкотре випустив оновлення, ще й по-дорослому підняв ціну. Я повинна була отримати на тест ці навушники. Ось ми і з'ясуємо, чи вартує звук новинки своїх грошей. Заодно постараюся відповісти всім власникам ранніх версій Solaris, чи потрібен апгрейд. Корисного читання!
    Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner