Огляд Hi-Fi навушників Bionic Sound Ukrainian Victory 2. Музичне натхнення.
Автор: Anastasia Nikolaeva
Сьогодні я знову говоритиму про якісний український продукт, це тішить. Якщо ви мене спитаєте, чи є хоч щось позитивне, що дала мені ця війна, я вам відповім: навушники Макса. Мова йде про вироби талановитого майстра Максима Кривоноса, творця відомих повнорозмірних планарів Bionic, який протягом року розробив декілька неймовірних внутрішньоканальних моделей з драйверами Heil, що швидко стали хітами в аудіофільських колах. Без маркетингу, без реклами, лише завдяки чесним відгукам замовників. Сподіваюся, і мої огляди допоможуть більшій кількості людей дізнатися про ці IEM. Навіть я, у минулому жорсткий скептик щодо DIY, вважаю їх справжнім відкриттям. Той рідкісний випадок, коли топовий рівень має адекватну ціну. Про якість виготовлення кастомних випромінювачів і корпусів теж можна не турбуватися, Макс був ювеліром, ніхто краще за нього не впорається з такою тонкою роботою.
У попередній моїй статті ми обговорювали Bionic Oxygen, а цього разу в мене на тесті модель Ukrainian Victory 2. Якщо ви не встигли взяти першу версію Victory, у вас знову є шанс отримати і класний звук, і унікальний мерч. Гаразд, щодо мерча я жартую. Втім, річ, натхненну нашою спільною страшною катастрофою, дійсно можна назвати символом, в неї вкладено стільки емоцій, сил та віри. Думаю, ви розумієте, про що я. Але давайте про все по черзі.
Знайомство з моделлю
Розпочнемо з дизайну. Власник точно не забуде, що у нього в руках – українські навушники. Особисто я вважаю ідею оформлення фейсплейтів прекрасною. Водночас можна позбутися всіх прибічників злочинів, хороший звук не для них.
Корпуси Ukrainian Victory 2 мають міцне складання та відкрите акустичне оформлення. У зв'язку з тим, що звукова камера тут велика, звуководи теж дуже широкі, але з м'якими комплектними амбушюрами посадка була комфортною навіть для моїх дівочих вушок. Роз’єми QDC щільно тримають двопінові вилочки кабелю.
Для новинки використовуються запатентовані мініатюрні драйвери Хейла, котрі Макс зміг адаптувати під формат IEM. Раніше такі випромінювачі можна було зустріти тільки в стаціонарних колонках та в поодиноких моделях повнорозмірів. Ключові переваги навушників з технологією AMT – граничний контроль, точність, швидкість і максимальний потенціал прокачування повітря. Також для налаштування характеру подачі використовується діафрагма з різною глибиною хвилі. Макс довго експериментує під час створення своїх моделей, і, мушу визнати, результат щоразу все більш вражаючий. А, нагадаю, все це відбувається тут, в Києві, під регулярними обстрілами та повітряними тривогами... Що ж, творчість сильніша за війну.
Звук
Основне тестування проводилося на плеєрах Astell&Kern A&ultima SP3000, Cayin N8 II, Questyle QPM та iBasso DX320.
Знаєте, Victory 2 – це, насамперед, вміння поводитися з музикою. Підкреслювати красиву протяжність нот, делікатно передавати нюанси, насичувати мелодію життям, такою злагодженою енергією, реалістичним об’ємом. Мені важко пояснити емоції при першому знайомстві з цією манерою. Завдяки тривимірності та глибині сцени, виникає відчуття, ніби зазираєш у таємничий грот, або під покрив зеленого намету, цілковито поринаєш у атмосферу композиції, і модель впевнено відсікає увесь зовнішній світ, неначе кажучи: "тепер ти будеш слухати мене".
Так, я абсолютний синестет, тому подача Ukrainian Victory 2 справді асоціюється у мене з якимось тихим старим лісом зі сплетеними кронами, з смарагдовою зеленню, а ще з яскравими променями вечірнього сонця крізь листя. Тут у тембрах дійсно багато теплих фарб, соковитих густих відтінків.
Друга важлива властивість – відсутність каламутного туману між виконавцями та слухачем. Нова модель робить черговий крок вперед в плані прозорості та інформативності, тут більше чіткості, аніж в перших Victory, але немає металевої сухості, як в демо-версії Oxygen. Середні частоти контрастні, текстурні, з різномаїттям рельєфних дрібних деталей, наче орнамент. Я переключаюся на свої Viking Ragnar, і от там це бачу, тож зрозуміло, чому люди, переходячи, наприклад, з Campfire Audio Solaris, настільки охоче замовляють ці навушники. Флагманські навички за людські гроші, приймайте.
В цілому, почерк Ukrainian Victory 2 веселий і драйвовий. Він має тепле смакове забарвлення, але, гадаю, сподобається більшості тих, хто його почує. Враховуючи ультимативну натуральність, будь-які типові IEM від масових брендів, окрім Hi-End сегменту, у порівнянні здаються блідими, плоскими та занадто "цифровими".
До слова, тоналка тут трохи V-подібна, але скоріше задля підкреслення злагодженості, аніж задля навмисного виділення НЧ та ВЧ. Загалом, слухаючи другу версію Victory, я мимоволі задумалася, що недарма є всі ці загальноприйняті кліше, мовляв, українці – така співуча нація. Схоже, ми дійсно розуміємося на мелодії краще за інших. Ukrainian Victory 2 напрочуд симетрично сплітають інструментальні партії, на будь-яких жанрах почерк має потужний захоплюючий ефект. Після знайомства з цими навушниками, спроби інженерів маститих компаній досягти такої гармонійності видаються зовсім примітивними.
Зазначу, що модель чутлива до вибору кабеля, приділіть цьому увагу. І рівень джерела відіграє роль. Чим якісніший ваш плеєр/ЦАП, тим краще розкриється подача.
Переходимо до конкретних характеристик. Почнемо з плюсів. Середина мені сподобалася. Рівень роздільної здатності перевищує ціновий клас, є уважне опрацювання другого плану. Разом із тим, образи крупні та об'ємні, макродинаміка у пріоритеті, окресленість контурів красиво доповнює пружну рухливість інструментів. ВСЧ виділені, протяжні, але без різкої крикливості. В баси теж можна закохатися, вони не тільки щільні, вагомі та варіативні, але й знають своє місце, завдяки чіткій локалізації саба прослуховування дає приємні відчуття вивіреної тактильної віддачі удару, а простір по вертикалі завжди залишається вільним.
Тепер до мінусів. Особисто мені хотілося більше кристальності та іскристості верхніх частот. Я зазвичай обираю ще світлішу подачу, навіть при тому, що чутлива до спектру. Страждаю, але люблю. Victory 2 – комфортна модель, вона не мучитиме дзвінкістю. Хоча, гадаю, нормальні люди навпаки назвуть це перевагою.
Стосовно об'єктивних зауважень – можна покритикувати пом'якшений панч. Стриманий саб, делікатні ВЧ та приглушене цокання згладжують атаки, їм не вистачає хльосткості та агресії. Пам'ятаю, відносно перших Victory я також про це писала. У новинки кращі ясність та контроль, центральні партії більш артикульовані, тому дана риса не настільки помітна, але я звернула на неї увагу.
І ще серед мінусів варто, мабуть, згадати відкритий форм-фактор корпусів. Іноді шумоізоляція – це принципове питання, на жаль. З іншого боку, такий багатий звук є сенс слухати в тиші, тому серйозно я б проблемою це не назвала. Натомість власник отримає розкішну голографічність уявної сцени. Настав час, коли відкриті внутрішньоканалки можна брати замість відкритих повнорозмірів, насолоджуватися ними вдома у кріслі, отримуючи той самий надзвичайний розмах акустичної панорами.
За підсумком – солодкий, переливчастий, прозорий, виразний почерк, винятково натуральний та органічний. Якщо він вас зачепить, ви не зміните його ні на що інше. Є шанс зупинити гонитву та знову перетворити свою аудіофілію із хвороби у приємне хобі, яке прикрашає життя.
Post Scriptum
Ще кілька слів про назву моделі. Ukrainian Victory – це справді наша перемога. Уявляєте, у нас є сили думати про красу улюблених композицій, коли буквально земля горить під ногами. Черговий доказ, що ми вистоїмо. Не чекала, що колись в реальності побачу це – війна музики зі смертю. Але вона відбувається, і чудові авторські навушники Макса надихають нас триматися. От, навіть аудіофільський фронт за нами. Всім Hi-Res, товариство.
- Сьогодні мій нарис буде присвячений двом відомим моделям від Hifiman, які в той же час впали мені в руки – Edition XS та Deva Pro. Ці навушники вже заслужили гучну репутацію в аудіофільських колах. Edition Xs славиться своїм звучанням, якість якого виходить за рамки цінового сегмента, а Deva Pro також цікава варіативністю комутації.
- Зустрічайте флагманські гібриди Noble Audio Ronin. Співпраця Noble та Eletech також стала привабливим фактом, тому нас, схоже, нарешті чекає гідний флагмана кабель у комплекті. Noble Ronin позиціонуються як ідейний наступник колишнього фаворита – знаменитих Noble Katana.